Liigu sisu juurde

Laps teeb vees liigutusi, mis parandavad lihaste koostööd ja tasakaalu ning liigese liikuvust. Suure pöörla valusündroom esineb sagedamini pikamaajooksjatel, hüppespordialadel või naisterahvastel vanuses Nii vähene füüsiline aktiivsus kui ka ülekaalulisus on tõsised kardiovaskulaarsete haiguste riskitegurid. Bursiidid Mitmusena sõnastatud pealkiri annab vihje, et puusa piirkonnas võib sageli olla tegemist erinevate limapaunade põletikuliste probleemidega. Bursiidi teke on pikaajaline progresseeruv protsess, mida põhjustavad anatoomiliste struktuuride hõõrdumised, ülekoormus ning otsene trauma.

Uudised — detsember Põlve- ja puusaliigese artroosiga haigetel on suurem kardiovaskulaarse surma risk Lõuna-Rootsi Skane maakonna elanike epidemioloogilisel uuringul selgitati osteoartroosiga haigete surmapõhjusi.

haiget puusaliigese

Neist isikul diagnoositi põlveliigese ja isikul puusaliigese artroos. Ülejäänud juhtudel oli tegu randmeliigese või teiste perifeersete liigeste osteoartroosiga.

haiget puusaliigese

Üldiselt ei ilmnenud erinevusi osteoartroosiga haigete surmapõhjustes. Samas ilmnes põlve- ja puusaliigese artroosiga haigete hulgas suurem suremus kardiovaskulaarsetesse haigustesse peamiselt südamepuudulikkus või koronaarhaigus sõltuvalt haiguse kestusest. Uuringu autorid oletavad, haiget puusaliigese puusa-ja põlveliigese artroosiga haigetel häirub oluliselt liikumisvõime, nad haiget puusaliigese vähem füüsiliselt aktiivsed, neil tõuseb sageli kehakaal.

haiget puusaliigese

Nii vähene füüsiline aktiivsus kui ka ülekaalulisus on tõsised kardiovaskulaarsete haiguste riskitegurid. Seda tuleb suurte liigeste artroosiga haigete käsitlemisel arvestada ja rakendada aktiivset taastusravi.

haiget puusaliigese

Cause-specific mortality in osteoarthritis of peripheral joints. Osteoarthritis Cartilage ;—

haiget puusaliigese