Liigu sisu juurde

Looduslikus kasvukohas on õisi õisikus 1—3, kultuuris isegi kuni Kasvuks sobib kõige paremini viljakas liivsavimuld, mille pH on 6—7. Sibulat ei kata väline kest nagu tulpidel ja hüatsintidel. Hoiduda tuleb taimeosade vigastamisest. Õitseb juunis-juulis.

Haigused ja kahjurid Ave Visnapuu 'Aladdin's sun'. Algselt kasvatati neid söödavate sibulate tõttu toidutaimena, samuti kasutati ravimite ning kosmeetikumide tootmisel. Peagi hakkasid nad aga levima dekoratiivtaimena. Euroopas said liiliad laiemalt tuntuks Sellest tuleb ka ladinakeelne vaste lirium, Liilia lilled perekonnanimi Lilium.

Liilia lilled Glutsiin valu liigeste valu

Liiliate perekonnas on umbes liiki. Looduslikult kasvavad nad Aasias, Ameerikas ja Euroopas. Neid võib leida nii võsastikes, metsades, soodes, niitudel, steppides kui mägedes. Liiliad on mitmeaastased sibultaimed. Botaaniliselt kuuluvad nad liilialiste Liliaceae sugukonda ja liiliate Lilium perekonda. Liiliate säilitusorgan on sibul. See Liilia lilled lihakatest sibulasoomustest, mis kinnituvad sibulakannale. Sibulat ei kata väline kest nagu tulpidel ja hüatsintidel.

Välimised soomused ei varja sisemisi täielikult, vaid katavad üksteist katusekivitaoliselt. Seetõttu on liiliasibul õrn, tundlik haiguste, kahjurite ning kuivamise suhtes. Varred on liiliatel enamasti püstised, harunemata ehk lihtsad ning lehistunud. Õied asetsevad varre tipus üksikult või kobar- ja sarikõisikus, milles on 2—3 või enamgi õit. Kujult on need karikjad, kellukjad, trompetjad, tähtjad või turbanikujulised ning sageli lõhnavad.

Vili on kolmekambriline kupar.

Tehtud tööde galerii

Tulemuslik aretustöö See koosneb 9 rühmast, kusjuures kaheksasse on koondatud liiliasordid, viimasesse aga liigid. Eestis avamaal kasvatatavatest on tähtsaim Aasia hübriidide sordirühm kui ääretult mitmekesine ja sordirikas. Taimed on vähenõudlikud, kiiresti paljunevad, suhteliselt külma- ja haiguskindlad. Liilia lilled värv ulatub lumivalgest mustjaspunaseni, helekollasest tumeoranžini.

Õisi võib õisikus olla 2—3 kuni mitukümmend, enamasti Liilia lilled ei lõhna. Teise tähtsa rühma moodustavad trompethübriidid.

LIILIA ROOSAÕIELINE

Nende tugevalõhnalised valged, kollased, roosad või punased trompetõied on taimeriigis ühed suuremad. Kuigi üsna haigus- ja külmakindlad, soovitan neid siiski talveks korralikult katta. Trompetliiliatele meeldib kasvada segamatult ühel kohal, istutusjärgsel aastal ei pruugi nad õitseda. Oluline Liilia lilled on ka martagonhübriididel. Neid on tänu aeglasele paljunemisele maailmas Liilia lilled, umbes sorti.

See-eest on nad täiesti külmakindlad ja vastupidavad, edenevad ühel kasvukohal häirimatult aastaid.

  • LIILIAD - Stuudio Nelk lõikelilled kulleriga ja lillede e-pood
  • Liilia (OR) | Rikets
  • Ola vigastused ja olauhendus
  • Koorid ja valutab liigese jala
  • Haigused ja kahjurid Ave Visnapuu 'Aladdin's sun'.
  • Geel artroosi ravis
  • Floristi poolt valitud ning kenasti pakendatud 1 kilo värskeid maasikaid ilusas korvis 4 käsitöökommiga karp 4 käsitöötrühvliga kinkekarp Chocolala on kohalikest traditsioonidest ja loodusest inspireeritud Eesti käsitööšokolaad, mis on võitnud auhindu rahvusvahelisel areenil kui ka kodumaal.

Pärast ümberistutamist ei pruugi järgmisel aastal õitseda. Nende armsad turbanikujulised õied võivad olla valged, kollased, oranžid, roosad, veinpunased, lillad. Enamasti on nad kõrgekasvulised, vars tugev ega vaja toestamist.

Liilia (OR)

Avamaal on võimalik kasvatada ka Ida-Aasia liikidest aretatud ida- ehk oriendihübriide —enamasti suurte karikakujuliste kaunivärviliste tugevasti lõhnavate õitega hilja puhkevaid sorte. Sellesse rühma kuuluvad liiliad nõuavad kasvatajalt palju rohkem oskusi ja vaeva. Nende viljelemist avamaal ei raskenda mitte niivõrd külm kui meie liigniiske sügis-talv. Samuti on nad haigusõrnemad kui mõne teise grupi liiliad. Küll saab neid edukalt kasvatada külmkasvuhoones, lavas või potis.

Kui panna peale paks talvekate ja istutada nad veidi sügavamale sooja aianurka hästi vett läbilaskvasse mulda, võivad nad ka Liilia lilled vastu pidada. Populaarsust koguvad 8. Nad on meie kliimas vastupidavad, paljunevad hästi, on jõulise kasvuga ning suurte kaunite õitega. Tulemus on väga kaunite õitega kõrgekasvulised liiliad, kes on külmakindlamad kui nende esivanemad.

Liilia lilled Osteokondroos valus liigesed

Jõulise kasvu tõttu kutsutakse neid ka puuliiliateks. Väärivad imetlust ja avastamist Meie oludes saab kasvatada paljusid liike, kuid laiemalt on levinud vaid mõned.

Tuliliilia L. Teda on juba Eestis leiab teda endistes mõisaparkides ja talude lähistel või ka Liilia lilled metsistunult. Tuliliilial on püstised karikakujulised heleoranžid tumedate täppidega veidi karvased õied. Tolmukad on roosakasoranžid.

Liilia lilled Liigendid haiget ja ei painuta

Vars on tugev püstine, 60— cm kõrge, ülemine osa kaetud pehmete villkarvadega. Tuliliilial on lehti arvukalt, kujult on nad lineaalsüstjad, 4—5 cm pikad. Lehekaenaldesse moodustuvad mõnikord pisikesed rohekaspruunid sigisibulad.

Ta viljub väga harva. Tuliliilia on vähenõudlik ja talvekindel, võib ühel kasvukohal olla palju aastaid ning paljuneb kiiresti tütarsibulatega. Teda on laialt kasutatud sordiaretuses.

Tunduvalt rohkem on levinud tuliliilia teisend krookusliilia L. Tegelikult kuulub viimane nimi hoopis harilikule püvilillele Fritillaria imperialis. Krookusliilia erineb tuliliiliast selle poolest, et tema õied on tumeoranžid, ainult keskosas heledamad, lehed on tuhmid ning lehekaenlas sigisibulaid ei arene.

Krookusliilia õitseb tuliliiliast 2—3 nädalat hiljem. Valge ehk madonnaliilia L. Vars on püstine ning kuni cm kõrge. Lehed asetsevad varrel vahelduvalt, ülemised varrelehed on lühemad ning kitsamad, juurmised aga laiemad-pikemad. Kobarõisikus Liilia lilled 5—15 lehterjat meeldiva lõhnaga juuli alguses avanevat õit.

Valge liilia elurütm erineb enamikust teistest liilialiikidest. Pärast õitsemist lehed kuivavad ning taim jääb puhkama. Siis on õige aeg sibula ümberistutamiseks. Meie oludes on see enamasti augusti keskel. Istutama peab nii, et sibula tipp oleks mullaga kaetud vaid kergelt ehk 2—3 cm.

Kui istutamine hilineb või sibul Liilia lilled liiga sügavale mulda ega jõua lehekodarikku kasvatada, ei pruugi taim järgmisel aastal õitseda.

Liilia lilled Varajane artriit sorme liigeste

Valget liiliat ei ole lihtne kasvatada. Ta on nõudlik liik, Liilia lilled sooja päikesepaistelist hästi vett läbilaskvat kasvukohta. Muld olgu toitainerikas, leeliseline või neutraalne; happelist mulda ta ei talu. Ümberistutamist vajab 4—5 aasta järel. Hansoni liilia L.

Tedagi on minevikus viljeldud toidutaimena. Vars on tugev ja kõrge, piklikovaalsed lehed asuvad 1—3 männases. Sarikjas õisikus on 10—12 oranžkollast tipust tagasikäändunud lihakate õiekattelehtedega rippuvat meeldiva lõhnaga juulis puhkevat õit. Hansoni liilia on vähenõudlik ja talvekindel liik ning pikaealine, võides samal kohal kasvada aastakümneid. Talle meeldib varjuline, niiskemapoolne, rikkaliku lehemullaga kasvukoht.

Liilia lilled Kaed kae liigesed ja lihased

Päikese käes õied luituvad kiiresti. Liigi puudus on vaevaline paljunemine — seemned on aeglase idanemisega, tütarsibulaid tekib harva ja vähe.

Seotud tooted

Kõige edukamalt saab paljundada sibulasoomustega. Kevadel alustab kasvu teistest liiliatest varem, mistõttu peab teda kaitsma öökülmade eest. Liilia lilled hilisemaid õitsejaid liiliate hulgas on Henry liilia L. Tema looduslik kasvukoht on Kesk-Hiina mägedes kuni Liilia lilled kõrgusel madalate puude ja põõsaste vahel. Õiekattelehed on alusest kuni keskosani kaetud väikeste näsadega.

Õie neelus moodustavad rohelist värvi näsad tähtja laigu. Looduslikus kasvukohas on õisi õisikus 1—3, kultuuris isegi Liilia lilled Lehed asetsevad varrel vahelduvalt ning on sageli sirpjalt kõverdunud. Meie oludes on Henry liilia täiesti külmakindel ja vastupidav, võib ühel kasvukohal kasvada palju aastaid.

Armastab viljakat neutraalset või leeliselist mulda, talub hästi kuivemat mulda, aga ei meeldi turbamuld ja liigne niiskus. Kirju liilia ka varjuliilia, türgi liilia, martagonliilia L. Teda leidub nii mäenõlvadel kui hõredates okas- ja lehtpuumetsades. Kirju liilia on väga vana kultuurtaim ning teda kasvatati toidutaimena.

  1. Liilia - Lõikelilled
  2. Valutab liigese parast vigastust
  3. Liilia - Lillekuller Tallinnas ja Tallinna ümbruses
  4. Liisu Lilled - Suurim ja parim valik lilli Tartu linnas. Telli kohe!
  5. Без сомнения, животное это не обладает разумом, иначе оно бы не пыталось проглотить Элвин был потрясен, даже сознавая, что практически никакой опасности не .
  6. Liiliad lõikelilledena | Lõikelilled | Interflora Eesti. Lillede saatmine
  7. Jalgade liigeste probleemid
  8. liilia | Annililled | online lillepood internetis | Lillede saatmine kulleriga

Samuti on ta mee- ja ravimtaim. Eestis võib mitmel pool asulate läheduses näha kirju liilia metsistumist. Taime vars on 80— cm kõrge, lehed asetsevad sellel 6—10 kaupa männases.