Liigu sisu juurde

Patoloogiat on võimatu iseseisvalt diagnoosida. Tõmbav või valutav puusavalu võib tuleneda jalgrattalt kukkumisest, kõrguselt hüppamisest või löögist. Peaksid pöörduma füsioterapeudi poole, kui puusavalu on kestnud rohkem kui 1 nädal ning ei allu iseseisvale ravile. Kuid selliste vigastuste korral võib nende raskus järk-järgult väheneda. Samuti on leitud seos hüpermobiilse üliliikuva puusaliigese ning alaselja valu vahel. Ning siis meenus mulle, et tõepoolest, ligi 20 aastat tagasi ma lendasin ratta seljast kraavi ning maandusin vasaku küljega mingi puujuurele.

Aastaid tagasi algas kevadel ka vasakus puusas tugev valu. Märtsis, enne kui lumi lõplikult ära sulas ja kevadine soojus sisse lõi.

Valud puusaliigese

Käisin perearstil, lasin teha analüüsid, arst vaatab ja uurib, ütleb, et ilmselt on mingi lihasevenitus vms. Näitasin talle skeleti joonisel täpselt Valud puusaliigese kohta, kus ma valu tunnen. Pika ohkimise peale suunas perearst mind siis traumatoloog-ortopeedile, kes lasi korralikud pildid teha.

Valud puusaliigese

Vaatas ikka väga-väga kaua ja põhjalikult pilte ning küsis, kas mul on kkunagi olnud mõni spordiga seotud trauma. Noores eas ma otseselt just velospordiga ei tegelenud, kuid sõitsin pikki maid läbi igapäevaselt. Arst kuulas ja noogutas ja küsis, kas mõni tõsisem kukkumine ka oli.

Luu neoplasmid. Kokkuvõtvalt Puusa valutamise põhjuste väljaselgitamiseks peate minema täieliku diagnoosi saamiseks haiglasse, sest puusaliigeses on ebamugavusi ja ebamugavusi põhjustavaid põhjuseid palju.

Ning siis meenus mulle, et tõepoolest, ligi 20 aastat tagasi ma lendasin ratta seljast kraavi ning maandusin vasaku küljega mingi puujuurele. Tuli meelde, et toona oli vasak külg ligi kaks nädala potisinine ja alles kuu Valud puusaliigese hiljem sain ma lonkamata käia.

Valud puusaliigese

Arst näitas mulle pildil mingit pisut tumedamat ala vms ja ütles, et tookord kukkudes sain ma oma puusaluule pisikese mõra. Aga et ma olin kasvueas, siis paranes see võrdlemisi ruttu, kuid nüüd, mil ma keskikka olen jõudnud, annavad vanad traumad ilma-ja aastaaja muutusega endast aeg-ajalt märku.