Liigu sisu juurde

Parim materjal külma ilma jakiks, jopeks või kombinesooniks on fliis, kuna see materjal hoiab hästi sooja ja ei lase tuult ega niiskust koheselt läbi. Rauno Tiivoja Tartu Kivilinna gümnaasium Inimene peab looma võtmisel arvestama tõu ja liigi iseloomu.

Toekas vest: karvase kapuutsi, oranźi fliisvoodri ja taskutega ehitud vest kaitseb Momod tõhusalt märja ja külma eest.

Saada e-kiri

Mille kasuks otsustada? Kuub, kampsun või vest koera seljas ei pruugi sugugi olla pererahva kapriis, edevus ega snoobitsemine. Keset sadu, lumehangesid ja miinuskraade jalutamiseks-hullamiseks on karvututel koeratõugudel soojendavat vammust suisa vaja — olgu see Mehhiko või Peruu karvutu koer või hoopis Hiina harjaskoer.

Gel Balm Balm Balsami kompositsiooni ulevaated Hapu tagasi PMS

Aga ka lühikarvalised koerad, näiteks taks, dogi, buldog, chihuahua või ka Jack Russelli terjer tahavad kangema pakase, külma tuule ja niiskuse eest kaitset.

Koera suurusel ei ole siinjuures tähtsust. Osa koeratõugusid võivadki kergemini külmetuda, sestap on neile ka riideid vaja,» tõdeb Solarise lemmikloomakaupluse omanik Maarika Skutans. Ära riieta üle Sõltumata tõust võib aga koeral kaitsvat vesti või kampsunit vaja olla ka vanuse või tervise pärast — kel on liigesed haiged, kel jälle mõni seljahäda.

Kasi valutab harjast Tooriistad ola liigese artroosi raviks

Näitusekoerad seevastu kannavad sageli mõnd ilmastiku eest kaitsvat rüüd, et uhke karvastik poriga ei määrduks ega muul moel kannataks. Kuid isegi siis, kui riided üll, ei tasu külmapelglikuma koeraga kibedas pakases tervet päeva jutti veeta ega ka mitmetunnist jalutuskäiku ette võtta.

Pea ja osa ihust jääb ju enamasti ikka külma kätte.

Milliste haiguste korral lahkuvad liigesed Silki tee salv

Ehkki meil pole see nii levinud, pakutakse koertele ka käpakaitseid ja jalavarje, mis käppadele sooja annavad või pori eest päästavad. Poepidaja märgib, et tänavaile talvel puistatud soolgi pole looma käppadele sugugi hea, allergiad ja nahaärritused on hõlpsad tekkima.

Ta lisab, et neljajalgsetele sõpradele tehakse ka mütse ja salle, kuid nende kandmiskultuur pole meil veel tugevalt kanda kinnitanud. Muidugi, alati peab ka koera pealt vaatama, kuidas ta märga, külma ja tuult talub — looma pole mõtet üle rõivastada, sõnab Skutans.

Võta meiega ühendust

Mõni koer ei taha vihmaga nina õue pistagi, kuid märja eest kaitsvas kilevestis soostub rõõmsalt väljas ringi lippama. Mõnusalt ihu ligi Rõivaid valides soovitab Maarika Skutans Chihuahua liigesed jälgida, et need sobiks koera mõõtudega: «Et istuks hästi, oleks mugavad, ei pigistaks ega oleks ka liiga suured.

Skutans kiidab iseäranis veste, mis ei piira koera liikumist. Vett hülgavast ja tuult pidavast kangast vestid sobivad vihmase ilmaga, kui aga vestil on ka fliis- või kunstnahast vooder, Chihuahua liigesed see hästi miinuskraadide ja lumega.

Chihuahua tõu tutvustus See imeline väike loom on aretatud seltsikoeraks ja kaaslaseks inimesele. Ta armastab väga oma peremeest, pereliikmed, kes rõõmuga võtavad osa pere igapäevastest toimetamistest. Iseloomuomaduste poolest on väike koerake sõbralik, elav ja julge — tihti ka hulljulge. Teda võrreldakse üliväikest kasvu vapra sõjamehega. Chihuahua on elavaloomuline, ta vajab inimese lähedust ja on õnnelik, kui saab oma peremeest saata jalutuskäikudel, ta tuleb heal meelel pikaks päevaks ka tööle kaasa.

Meie oludes on tervitatav lisand ka helkurriba, märgib poepidaja. Ka Chihuahua liigesed on tõhusad soojendajad ega takista liikumist. Esi- ja tagakäppasid katvad kombinesoonid seevastu peavad täpselt koera kehale istuma ja need on mõistlik mõõtude järgi mõnest lemmikloomasalongist või ka oskajalt õmblejalt tellida.

Kuidas lemmiklooma liigesehäda ära tunda ja mida teha, et aidata Apr, Külmadest ja tuulistest ilmadest saavad osa ka meie ustavad majavalvurid ja seltsikoerad. Kas koeral on krooniline liigesepõletik?

Ning kui talvevammust nõudvate koerte pererahva seas on osavnäppe, võib talle vahva soojendava rüü ka ise kududa — näiteks Arteri modellkoera Iggy perenaine on lemmikule ise mitu lustakat vestikest kudunud. Toimetus ootab lugejate Chihuahua liigesed.

  • Royal Canin koeratoit Chihuahua Puppy 0,5kg — Miki24
  • Kuidas lemmiklooma liigesehäda ära tunda ja mida teha, et aidata - Chihuahua Sõprade Liit
  • Bernhardiin, bokser, bullterjer.
  • Chihuahua tõu tutvustus | Chihuahua Sõprade Liit
  • Он проводил дни и недели, бродя по безлюдным башням на краю города в надежде отыскать где-нибудь выход во внешний мир.