Liigu sisu juurde

Millest filtrid koosnevad? UV-puhastajate eluiga sõltub suuresti lambi ja patarei elueast. Veeanalüüsid teostatakse Tallinna Vee laboris, mis on Eestis üks suurimaid veelaboreid. Põhjaveel ja Ülemiste veepuhastusjaamas puhastatud veel on erinev lõhn ja maitse.

MSR-i veepuhastustilgad. Paraku pole ideaalset süsteemi olemas ning paljud tootjad soovitavad kasutada Surnud veepuhastus filtrit kui puhastustilkasid koos või filtritele lisaks UV-puhastajat. Kahe süsteemi kaasaskandmine on muidugi kohmakas, kuid võttes arvesse oma reisisihtkoha ohutust just Surnud veepuhastus puhtuse osas, võib tõenäoliselt kaasa võtta ka vaid ühe vahendi. Üldiselt eelistan ma ise filtreid, kuna reaalset ohtu arvestades teeb see põhitöö ära ning ei ole mõtet end veesaaste asemel omakorda keemiaga mürgitama hakata.

Enamikes voolavates veekogudes ei ole ka maitseprobleeme.

Miks üldse puhastada vett?

Mida veel arvestada Kaal: kui liikuda seljakotiga, kus iga gramm loeb, Surnud veepuhastus veepuhastus kaal üks tähtsamaid tegureid peale efektiivsuse.

Enamasti algab puhastussüsteemide kaal mõnekümnest grammist ning suuremad liginevad kilole. Pikematel matkadel soovitan kaasa võtta kas puhastustilgad, Sawyer Mini filtri või Lifestraw filtri.

Samas on näiteks Lifestraw ainult isiklikuks tarbeks ning sellega ei ole võimalik vett ette puhastada kasvõi tühja taarasse või joogipauna Camelback, Platypus vms. Kui suurema seltskonnaga pikemalt laagrisse jääda, on mõistlik võtta näiteks Platypus´e gravitatsioonifilter, Katadyn camp või mõni Sawyer´i modifikatsioon. Töötlemisele kuluv aeg: UV-pulkadel kulub liitri vee jaoks umbes 2 minutit, Tabletid ja tilgad teevad oma töö ära sõltuvalt tootjast 15 minutist kuni nelja tunnini.

Kui tegu on liikuva matkaga, kus veevarud piiratud, on ilmselt vaja vett kohe. Üldiselt on filtrid pumbaga kiiremad, kui keemilised meetodid, kuigi enamasti on keemia kergem ja väiksem kaasas kanda, nagu ka UV-seadmed. UV-seade ise on üsna kiire, kui mõni hea eksemplar õnnestub hankida.

Veepuhastamise meetodid

Keskmiselt läheb filtritest läbi liitrit minutis. Suurema tihedusega filtritel on see kogus väiksem, kuna ka vee läbilaskeava on peenem.

Suuremate veekoguste töötlemine Üksi matkates ja paari kopsikutäie vee puhastamisel saab iga vahend hakkama. Isegi keetmine ei ole siis liiga tülikas. Kui aga puhastada inimese jaoks või on veeallikaid vähe ning vaja ette töödelda suurem kogus, on teema aktuaalsem.

SUUR 0% KAMPAANIA

Tablettide või UV-seadmega võib liitrite kaupa solberdada, nii et lõpuks ikka soga sees. Kõige mugavam on aga seda Surnud veepuhastus gravitatsioonifiltritega, mis enamasti on ka suuremad ja raskemad kaasas tassida. Enamikel filtritel on siiski kasutusjuhendis kirjas, kui kiiresti saab puhta vee kätte. Millest filtrid koosnevad? Vaatame ka asja sisse - ikka on ju huvitav teada, millest eluliselt vajalik asi on tehtud.

Söefiltrid on kõige lihtsamad ja tuntumad, kuid moodsaid vahendeid on juurde tulnud muidki. Süsi ei eemalda baktereid, Arthrofo liigeste valu tottu ega viiruseid, kuid on väga efektiivne keemia, väetiste ja halva maitse eemaldamiseks.

Näiteks sobib Katadyni söekassett.

BioClean 8000

Keraamiline filter on suhteliselt pikaealine ning regulaarse puhastamisega kestab küllalt kaua. Kahjuks vajab see ka üsna tihedat puhastust, kuna ummistub kergesti. Surnud veepuhastus on selline filter lihtsalt puhastatav. Näiteks on selline toode Katadyn mini - pista voolik vette ja pumpa omale puhas vesi pudelisse. Fiiberklaas on küll luliselt õrnem kui keraamiline, kuid siiski efektiivne Surnud veepuhastus eemaldamiseks.

Surnud veepuhastus valu liigestes ja tuimus

Otsi näiteks sellist toodet nagu Katadyn Hiker. Kiudfilter hallow fiber koosneb U-kujulistest väikestest torukestest.

Surnud veepuhastus Kui liigend on naole haiget teinud

Vesi läbib väikesed boorid, Surnud veepuhastus jõuab filtrisügavusse, kus mustuseosakesed eraldatakse. Näiteks võiks ringi vaadata, kust saab endale mõne Sawyer mini nimelise toote. Filtri tihedus: peaasi, et bakter läbi ei tule Peamine näitaja, Surnud veepuhastus määrab filtri efektiivsuse, on selle tihedus.

Surnud veepuhastus Haigused liigeste pullide

Mida väiksem on pooride läbimõõt, seda rohkem see filtreerib. Väikseim bakter on 0,2 mikromeetrit. Seega filter peaks need kinni pidama.

Samas näiteks 0,02 mikromeetriste avadega filter on juba võimeline eemaldama mehhaaniliselt ka viirused. Vastupidavus ja eluiga: vähem liikuvaid osi Olles mitmepäevasel matkal või reisil, on üsna oluline, et filter ei ummistuks või oleks võimalikult lihtsalt puhastatav. Samuti on rusikareegel, et mida vähem liikuvaid osi, seda vähem saab midagi katki minna.

Miks juua kraanivett?

Näiteks keraamilised filtrid on üsna tihti puhastamist vajavad, kuid seda on lihtne teha. Muidugi tasub jälgida ka filtri eluiga. Keraamilised filtrid peavad vastu kuni liitrit, kuid ülejäänud on töökorras umbes liitri vee läbilaske jooksul, osad vähemgi.

Surnud veepuhastus Arthroosi Justov

Küsida tasuks ka filtrikassettide hindu, mis enamasti on mõnekümne euro ringis. Sawyer Surnud veepuhastus oma suuremale filtrile garantii 3,78 miljonit Kupongi liigeste raviks ja väiksemale tuhat liitrit.

UV-puhastajate eluiga sõltub suuresti lambi ja patarei elueast.

BioClean 6000

Lamp võiks vastu pidada veepuhastust ja patareid võivad vajada vahetust juba kasutuskorra järel. Seega kergesti saadaolev või ühine patarei pealambiga oleks eeliseks. Kogemused matkalt ja minu isiklikud eelistused Olen proovinud erinevaid veepuhastajaid ning järelduseks on, et filter peab olema piisavalt kerge, väike ja lihtsasti kasutatav, et see ei jääks riiulisse koos ülejäänud emotsiooniostudega tolmu koguma. Pumbaga filtrid on head suvalisest lombist vee kättesaamiseks, kuid enamasti üsna kallid, suured ja rasked.

Matkanõuanne: kuidas puhastada joogivett väljaspool kodu?

Pikema eluaega seamete hinnad algavad umbes eurost ja kaal on neil umbes Surnud veepuhastus. UV-filtrid on päris atraktiivne valik, kuid patareid vajavad tihti vahetamist ning tegu on regulaarse kuluga, nagu on ka keemilistel vahenditel, mis pidevalt otsa saavad ja vajavad täiendamist.

Kahjuks ei ole enamjaolt tegu ka "tavaliste" taskulambipatareidega, vaid n. Seega võib välisreisil olla eriti keeruline neid kuskilt taga ajada. Meie reisiseltskonna isikliku komplekti on püsima jäänud Sawyer mini Filter, mis on oma eurose hinnaga ja grammise kaaluga konkurentsitult üks väikseimaid ja odavaimaid, sealhulgas elueaga üle liitri.

Maitse parandamiseks oleme voolikujuppidega lisanud puhastusahelasse söe-elemendi, mille saab Surnud veepuhastus grammi võitmiseks ka koju jätta.