Liigu sisu juurde

See muutunud geen toodab olulist valku, mis kontrollib luuüdi tüvirakust toodetavate vererakkude arvu ja nende eluiga. Need proovid uuritakse mikroskoobi all ja määratakse selliselt kasvaja liik. Kui vähk surub kinni ühissapijuha suubumiskoha kaksteistsõrmiksoolde ja maksas toodetav sapp soolde ei pääse, muutuvad haige silmad ja nahk kollaseks.

Veri on keeruline süsteem. Lastel esineb palju erinevaid hematoloogilisi häireid ja haigusi. Lastel esinevatest tõsistest hematoloogilistest häiretest diagnoositakse luuüdi puudulikkuse sündroome, neutropeeniat, aneemiat, erütrotsütoosi, trombotsütopeeniat sagedamini idiopaatilist trombotsütopeeniattrombotsütoosi, harva esinevaid immuunsüsteemi häireid ja teisi harva esinevad hematoloogilisi häireid. Hematoloogid annavad erialaseid konsultatsioone ka vere hüübimishäirete kohta. Luuüdi puudulikkuse sündroomid Shwachman-Diamondi sündroom on gastroenteroloogiline seedetrakti geneetiline häire, millega kaasneb sageli luuüdi hüpoplaasia luuüdi vähene teke või aplaasia luuüdi puudulikkus.

Aplastiline aneemia on luuüdi puudulikkuse sündroomidest kõige raskekujulisem, hõlmates kõigi kolme vereloomeraku liigi punased verelibled, valged verelibled ja vereliistakud puudulikkust.

Need patsiendid muutuvad tavaliselt punaste vereliblede kontsentraadi ja vereliistakute ülekandest sõltuvaks ja on eranditult kõik vastuvõtlikud infektsioonide tekkele. See algab neljapäeval 24 oktoobris kell Kahte koolituspäeva avavad arstid Giuseppe Argenziano, 1 ° Policlinico dermatoloogia õppetooli direktor, Alfonso Papa, Monaldi valuhaldusosakonna direktor, Mauro Giordano, erakorralise meditsiini spetsialiseerumiskooli direktor - kiireloomuline Campania ülikool, Hematoloogia valu Punase Risti komitee president Paolo Monorchio.

Onkoloogia tegeleb vähkkasvajatega seotud haigustega, hematoloogia aga verega seotud haigustega. Sageli pannakse need kaks kokku, sest nad kipuvad olema omavahel seotud — näiteks vere vähkkasvajate korral leukeemia, lümfoom. See teeb igal aastal 1,7 miljonit inimest.

Vajadusel teostatakse luuüdi morfoloogilised uuringud, kus on väljendunud punavereloome hulga suurenemine. Kõhu katsumisel võib tunda suurenenud põrna.

Ravi Tõeline polütsüteemia on krooniline haigus, mis ei ole välja ravitav.

poidla liigesevalu

Raviga püütakse kontrollida sümptomeid ja ära hoida tüsistusi vähendades vererakkude arvu. Ravi valik sõltub mitmetest faktoritest: haiguse raskusest, üldisest tervisest, vanusest jne.

Flebotoomia aadri laskmine on protseduur, millega eemaldatakse ml verd ringlusest.

Olaliigese ravi narvi pigistamine

Flebotoomiaga saab kiiresti vähendada kõrget erütrotsüütide hulka. Protseduur sarnaneb veredoonorlusele ja on hästi talutav.

Haiguste liigeste kimbud

Pärast protseduuri peaks rohkem jooma. Enamasti asendatakse vedelikukaotus tilgutades veeni soolalahu.

Haiguste laste liigesed

Näiteks kui vähk on sulgenud kaskteistsõrmiksoole ja toit ei pääse seetõttu maost edasi, saab mao ühendada sulguskohast edasi asuva peensoolega. Kui vähk surub kinni ühissapijuha suubumiskoha kaksteistsõrmiksoolde ja maksas toodetav sapp soolde ei pääse, muutuvad haige silmad ja nahk kollaseks.

DACRIÓCITOS, ESQUIZÓCITOS E HEMÁCIAS EM ALVO - ALTERAÇÕES NO HEMOGRAMA (HEMATOLOGIA)

Sellisel puhul on võimalik teha umbunud kohast möödajuhtiv seesmine ühendus või asetada sapiteedesse sappi väljajuhtiv peen toru. Kolmandaks võimaluseks on sapivoolu taastamine ERCP-l vt.

Keemiaravi vähirakkude hävitamine spetsiaalravimite abil kasutatakse tervistavate operatsioonide järgselt kõrge taaspuhkemise-ohuga haigetel ravitulemuste parandamiseks.

Mitte-opereeritavatel haigetel kasutatakse keemiaravi ka koos kiiritusraviga kasvaja arengu pidurdamiseks ja haigusnähtude valu leevendamiseks.

Infektsiooni valu uhine

Ravijärgne haige jälgimine Kõik radikaalselt opereeritud pankreasevähiga haiged käivad regulaarsel kontrollil. See kestab viis aastat. Esimestel kahel aastal kontrollitakse haiget 4 kuu järgi, järgneval kahel aastal 6 kuu järgi, viimasel aastal üks kord.

Lapseea hematoloogilised haigused

Prognoos Kõhunäärmevähi haigete ravitulemused on halvad. Viimase 50 aastaga on hematoloogia ja verehaiguste ravi palju edasi arenenud. Näiteks on tehtud edusamme leukeemiaravi alal, paranenud on lümfoomi ja lümfoidsete pahaloomuliste kasvajate ravi, tõhustatud on nakkustekitajate tuvastamist, edenenud on tüviraku-uuringud ja veel palju muud.