Liigu sisu juurde

Tööriista töökindluse ja funktsionaalsuse tagab kindlasti ulatuslik testimine ja pidev tootearendus, millele ebakvaliteetsete toodete puhul nii palju tähelepanu ei pöörata. Kodu- ja profitöödeks erinevad akud mahtuvus ampertundi — Ah — mida suurem see on, seda kauem peab aku vastu; võimsus volti — V — mida suurem see on, seda suuremat jõudu nõudvat tööd saab sellega teha. Kuigi öeldakse, et liitiumakusid võib laadida ükskõik millal, tasub lähtuda siiski eeldusest, et igal akul on kindel eluiga, mis ennekõike sõltubki laadimiste arvust.

Sarnased artiklid

Shutterstock Maamajapidamine ja eramaja väljendavad juba iseenesest elukeskkonda, kus inimesed teevad paljusid tööoperatsioone ise, mitte ei tarbi igal sammul sisseostetavat teenust. Tehnikamüüjate praktika kinnitab, et Tooriistade tooriistad eramajaklient on keskmisest teadlikum ega soeta enam kõige odavamat tööriista.

Tooriistade tooriistad

Ju on need katsetused läbitud ja ebameeldivad kogemused saadud — purunenud seadme tõttu Tooriistade tooriistad jäänud töö, kaotatud aeg, seadme remontimiseks ei leidu varuosi või sootuks ei remondigi neid keegi jne.

Samas ei Tooriistade tooriistad absoluutselt Tooriistade tooriistad, et Tooriistade tooriistad odav tööriist peaks tingimata olema halb, sest eks selle vastupidavus sõltub ennekõike kasutamise intensiivsusest ja sellest, millistes olukordades seda kasutatakse.

Tööriistade loend

Tõsi, tööriistade valik on paljuski "kellele ema, kellele tütar" teema, sest ükskõik, mida keegi endal varus hoiab, leidub ikkagi sada spetsialisti, kes selle valiku maha teevad ja hoopis omapoolset varianti soovitavad.

Üks aku mitmele tööriistale Kodumajapidamises on kindlasti üks enim Mitmesugused liigesed ja selle ravi tööriist akutrell, mis on järjest rohkem üle võtmas vooluvõrgust töötava trelli ülesandeid.

Tooriistade tooriistad

Akud muutuvad kestvamaks ja võimaldavad akutrelliga saavutada juba voolutrelliga võrdset võimsust ja jõudu. Akutrell on universaalne tööriist, mida saab kasutada väga erinevateks töödeks — kruvide ja mutrite keeramisest ja aukude puurimisest roostes pindade puhastamiseni. Kusjuures akutrell pole mõistagi vajalik ainult maakodus, ka korteris tuleb Tooriistade tooriistad näiteks mööblit kokku panna või tüübleid seina lasta.

Eramajas läheb tööriisitu siiski rohkem vaja ja seal on ka ilmselt avaramad võimalused nende hoidmiseks.

Populaarsed tooted

Akutrelli komplektis soetatud akusid on võimalik tulevikus kasutada sama tööriistatootja teiste seadmete käitamiseks, ostes juurde vaid uue tööriista, mitte aga akusid ja laadijat. Olenevalt tootjast on juurde võimalik soetada Tooriistade tooriistad saja erineva sama akut kasutava tööriista, sest tänapäeval on akutoitega saadaval juba Tooriistade tooriistad enamik aiatööriistu: trimmerid, niidukid, muru- ja hekikäärid, kettsaed jne.

Kindlasti on maamajapidamises asendamatu tööriist mootor- ehk kettsaag, kas siis elektrimootoriga või bensiinimootoriga või samuti akutoitel töötav. Üsna universaalne ja sageli vajaminev tööriist on ka ketaslõikur-nurklihvija, millega saab lõigata, lihvida, harjata, raspeldada.

Vaja on ka käsi-tööriistu Majaomaniku tööriistakastis võiks olla umbes kümne erineva otsikuga kruvikeerajat ja tihvtvõtit, mutrivõtmed kolmes-neljas suuruses, torutööriistad — torutangid, Tooriistade tooriistad, torupuhastustross, samuti paar haamrit, universaal-ja lõhkumiskirves, ehk mõned peitlid ja rasplid, mõistagi mõõdulint, lood, klambripüstol, mõned elektritöödeks vajalikud tööriistad — VDE Liigeste nauding lõiketangid ja kruvikeeraja.

Valige riik või regioon

Ükski tööriist ei tohiks esimese kasutuskorraga laguneda. Kui see ikkagi juhtub, siis on olemas tarbijakaitseamet, kuhu avaldus teha ja ehk õnnestub müüjalt isegi mõningane kahju korvamine saavutada.

Tooriistade tooriistad

Mõttekas on tööriist ikkagi teatud varuga osta. See võib olla ka mõnevõrra kallim, aga see-eest ka eeldatavalt pikema elueaga ja kvaliteetsem, ehk ka mugavam kasutada jne. Aku kestvus sõltub töö iseloomust Kodune akutrell pole teadagi igapäevases kasutamises, mistõttu selleks, et aku eluiga võimalikult pikana hoida, tasub ka jõude seisvat akut kuu-paari tagant üle laadida.

Tooriistade tooriistad

Kõige töökindlamaks peetakse liitium-ioontehnoloogial Li põhinevaid akusid. Nikkel-metallhüdriid NiMH ja nikkel-kaadmiumakud NiCd on vähem Tooriistade tooriistad, need on mõõtmetelt kogukamad ja ka kestvus on lühem kui liitiumakudel. Aga olgu aku millist tüüpi tahes, selle kestva töökindluse huvides on oluline, kuidas ja millal seda laetakse.

Kuigi öeldakse, et liitiumakusid võib laadida ükskõik millal, tasub lähtuda siiski eeldusest, et igal akul on kindel eluiga, mis ennekõike sõltubki laadimiste arvust. Uus laadimine läheb arvesse hetkest, kui aku laadima pannakse, ja lõppeb, kui laadija vooluvõrgust eemaldatakse.

Clint elektritööriistad

Seega tasub aku tervise huvides laadida seda põhjalikult algusest lõpuni. Kusjuures enamik tööriistamüüjaid ei soovita kasutada nn kiirlaadimise meetodeid.

Shutterstock Maamajapidamine ja eramaja väljendavad juba iseenesest elukeskkonda, kus inimesed teevad paljusid tööoperatsioone ise, mitte ei tarbi igal sammul sisseostetavat teenust. Tehnikamüüjate praktika Tooriistade tooriistad, et n-ö eramajaklient on keskmisest teadlikum ega soeta enam kõige odavamat tööriista. Ju on need katsetused läbitud ja ebameeldivad kogemused saadud — purunenud seadme tõttu pooleli Tooriistade tooriistad töö, kaotatud aeg, seadme remontimiseks ei leidu varuosi või sootuks ei remondigi neid keegi jne. Samas ei saa absoluutselt kinnitada, et hinnalt odav tööriist peaks tingimata olema halb, sest eks selle vastupidavus sõltub ennekõike kasutamise intensiivsusest ja sellest, millistes olukordades seda kasutatakse. Tõsi, tööriistade valik on paljuski "kellele ema, kellele tütar" teema, sest ükskõik, mida keegi endal varus hoiab, leidub ikkagi sada spetsialisti, kes selle valiku maha teevad ja hoopis omapoolset varianti soovitavad.

Nikkel-kaadmiumakude puhul kehtib tõsiasi, et laadides enne täielikku tühjenemist, harjubki aku sellega ära ja võtab vastu vaid pooliku voolukoguse. Liitiumioonaku puhul on vastupidi — see tuleks laadima panna veidi enne täielikku tühjenemist.

Leheküljed kategoorias "Tööriistad"

Kodu- ja profitöödeks erinevad akud mahtuvus ampertundi — Ah — mida suurem see on, seda kauem peab aku vastu; võimsus volti — V — mida suurem see on, seda suuremat jõudu nõudvat tööd saab sellega teha. Valdavalt on käsitrellide akud mahtuvusega 1,3—5 Ah ja võimsusega 10—18 V. Optimaalseim kodus kasutatava trelli aku võiks olla võimsusega 12 Tooriistade tooriistad 14 V ning mahtuvusega 1,5 või 2,5 Ah. Profitöö jaoks peab kasutama juba 18 V akut — mida suurema mahtuvusega, seda parem.

Akusid ja akudega varustatud tööriistu ei tohi hoida külmas kuuris või garaažis, akule on ikkagi parim normaalne toatemperatuur. Iseäranis kehtib see NiCd-akude kohta, mis isegi uuest peast kaotavad külmas olles kolmandiku salvestatud energiast.

Ladu / kontor

Kui tööriista on tarvis sageli kasutada külmakraadide käes, tasub samuti eelistada Li-akusid, mis taluvad valu kuunarnuki liigeses valjaspool paremini. Aku kestvus sõltub kasutamise intensiivsusest.

Tooriistade tooriistad

Tooriistade tooriistad võib öelda, et kui iga nädal tööriistaga midagi teha ja selle akut ka pidevalt laadida, võiks eeldada, et liitiumaku püsib töökorras paar-kolm aastat, nikkelaku aga kipub sellise kasutuse korral juba aastaga ära väsima. Aku eluiga mõjutab kasutaja tööstiil. Aku, aga ka mootori võib rikkuda näiteks järjest väga tugevat materjali töödeldes või suure läbimõõduga auke puurides, ülemäära suure jõuga trellile surudes või töökindas käega mootori õhutusavasid kinni kattes.