Liigu sisu juurde

Ravi algab ravisuhte loomisest ja sellele peab eelnema põhjalik patsiendi seisundi hindamine, et tagada teenuse vastavus patsiendi vajadustele. Terviseamet teatab , et antimikroobne resistentsus on mikroobide võime muutuda vastupanuvõimetuks neile seni toiminud preparaatidele ja üks kriitilisemaid probleeme on seni tavaliste infektsioonhaiguste raviks kasutatud antibiootikumide kasutusvõimaluste kadumine.

Eestis asutakse ravi kvaliteedi edendamiseks koguma kopsuvähiga patsientide andmeid Projekti alustamise esimese olulise sammuna sõlmisid projekti osapooled ühiste kavatsuste protokolli. Uuringusse kaasatakse alates septembrist ühe aasta jooksul suurusjärgus esmase kopsuvähi diagnoosi saanud patsienti.

Kuidas eemaldada pahkluu artroosi poletiku

Teostatavusuuringu eesmärk on Uhisele ravile läbiproovimise teel töötada välja kopsuvähi diagnoosiga patsiendi kohta kogutava andmestiku vajalik struktuur ja kirjeldada andmete liikumise loogika.

See omakorda võimaldaks koondada tavapraktikas tekkivad andmed ja olemasolevate registrite kirjed ühte dünaamilisse andmekogusse.

Slap poidlad

Kuni kaks aastat kestva teostatavusuuringu tulemused kogutakse avalikustamisele kuuluvasse koondraportisse. Koondraport saab olema üheks sisendiks järgmiste üleriigiliste sammude planeerimisel. Käesolev koostööprojekt on oluline samm selles suunas, et meil tulevikus oleks olemas andmestik, mille põhjal hinnata ravi kvaliteeti, patsiendi jaoks olulisi tervisetulemeid ja muuta raviteekonda inimkesksemaks,» sõnas Eesti Haigekassa juht Rain Laane.

ÕIGUSE MINUT: Kas politseid peab koju sisse laskma? (EST, RUS)

Uuringu vastutava uurija, Tartu Ülikooli Kliinikumi rindkerekirurgi dr Tanel Laisaare sõnul kirjeldab projekti väärtust tõsiasi, et ühiselt on lahendada võetud suur ja oluline kitsaskoht. Teostatavusuuringu käigus loome läbi praktilise kogemuse kirjelduse sellest, kuidas andmed parimal viisil üleriigiliselt ühtsesse andmekogusse jõuaksid. Mõlemad suunad aitavad meil lähemale jõuda inimkeskse tervishoiu järjest Uhisele ravile rakendamisele.

Põhinavigatsioon

Projekt on esimene Eestis omasarnaste seas erasektori kaasamise osas. Võtame seda tunnustusena Eesti tervishoiusüsteemile, et meil õnnestus üleilmses konkursis 12 väljavalitu hulka saada. Oluline roll rahvusvahelises edus oli asjaolu, et lisaks kõigile vähiravi haiglatele osalevad projektis ka Haigekassa ja Sotsiaalministeerium. Kopsuvähil baseeruv projekt annab sisendi, kuidas parandada üleriigilist andmekogumist selliselt, et see võimaldaks paremini rakendada inimkeskset, st ka elukvaliteeti väärtustavat Uhisele ravile ning soodustaks omakorda ka analoogsete suundade kasutuselevõttu paljudes teistes haigusvaldkondades,» sõnas Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi.

  1. Rebeka KalamTervisereporter
  2. Eestis asutakse ravi kvaliteedi edendamiseks koguma kopsuvähiga patsientide andmeid - Tervis
  3. Susti suu poletik
  4. Juhtmete ravi Kuidas eemaldada poletik
  5. Narkomaania ravi ja rehabilitatsioon | Terviseinfo
  6. Valu kuunarnukis, kui paindumine ja laiendamine
  7. Folk oiguskaitsevahendite liigeste havitamine
  8. Ühine meiega - Ravijuhend

Projekti «Kopsuvähiga patsientide andmete koondamine Tartu Ülikooli Uhisele ravile, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla andmebaasidest: teostatavusuuring» osapooli ühendab tegutsemine Eesti tervishoiusüsteemis, et läbi koostöö tagada patsientidele kõrgetasemeline tervishoiuteenus, mis on inimkeskne, tervisetulemile suunatud, uuenduslik, suurendab turvatunnet ja mõjutab positiivselt Eesti elanikkonna tervist. Uuringusse kaasatakse ühe aasta jooksul kõigis kolmes osalevas haiglas esmase kopsuvähi diagnoosi saanud patsiendid kokku cakeda omakorda jälgitakse täiendavad 12 kuud ning kokku on projekti kestus kaks aastat.

Kasi kaed kaed

Tagasi üles.